top of page

Biyografi

NAHSAN ŞİMŞEK
İş yaşamına 2001 yılında doğrudan satış sektöründe bireysel bir girişimci olarak başlayan Nahsan Şimşek, 2001 -2005 yılları arasında genç yaşına rağmen 20 farklı ilde kendisine bağlı doğrudan satış ekipleri kurmuş, sayısız iş tanıtım seminerleri ve eğitimleri yapmıştır.  2005 yılında aldığı radikal bir karar ile çalışmış olduğu uluslararası doğrudan satış firmasından ayrılarak kendi eğitim ve danışmanlık firmasını kurmuştur. Doğrudan satış sektöründe bir ilke imza atarak sektörün ilk ve tek yazılı basın organı olan” Network Marketing Türkiye” dergisini çıkarmıştır. İlerleyen yıllarda Doğan Medya grubu ile iş birliğine girip “Referans Gazetesi” ile yine bir ilki gerçekleştirip 15 günlük bir yayın organı olan “Referans Network Marketing” adlı yayın ekini hayata geçirmiştir. Bu süreç içerisinde 3 ulusal ve 2 yerel Network Marketing firmasının kuruluş danışmanlığını ve eğitim sistem desteğini düzenlemenin yanı sıra doğrudan satış sektörüne yatırım yapan bazı gruplara sektörel danışmanlık yapmıştır.
2008 yılında kendi araştırmaları sonucu tanışmış olduğu uluslararası bir doğrudan satış firmasının Türkiye kurucu danışmanı ve Türkiye partneri olarak firmasının ilk adımlarını atmıştır. 2010 yılından bu yana bireylere kendi işlerinin sahibi olma fırsatını sunmakla birlikte daha iyi yaşam standartlarına ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. 3 yılda sıfırdan kurmuş olduğu doğrudan satış organizasyonunu şu anda 1 milyon kişiye ulaştırmıştır.
“N Fikir Atölyesi” adı altında kurmuş olduğu şirketi ile yenilikçi ve inovatif fikirleri bulunan, fakat finansal noktada sıkıntılar yaşayan girişimcilere kapılarını sonuna kadar açarak ülkemizde her yıl yeni genç girişimciler yetiştirmektedir. Kendisi bu süreçte sektördeki çok önemli bir eksiği fark etmiş ve hem Network Marketing profesyonellerine hem de sektöre yeni adım atmış girişimcilere hem eğitim hem de kaynak desteğinde bulunmak amacıyla Türkiye’nin ilk ve tek Network Marketing yayınevi olan N Yayıncılık’ı kurmuştur.
Bünyesinde dünyanın önde gelen Best Seller yazar ve eğitimcilerini bulunduran N Yayıncılık, 2021 yılında faaliyetlerine bir yenisini daha eklemiş ve Ayça & Nahsan Şimşek önderliğinde dünyanın ilk ve en prestijli doğrudan satış etkinliği olan Mastermind Event’i Türkiye’ye getirmiştir. Bu yıl 10.000’lerce kişiye ulaşan Mastermind Event Türkiye sayesinde Doğrudan Satış’ın global vizyonu, dünyaca ünlü eğitmenlerle birlikte Türkiye’deki girişimcilerle buluşmuştur.
Nahsan Şimşek’in Doğrudan Satış sektörünü global bir çerçevede sunma vizyonu ayrıca Ekim 2021 itibariyle Direct Selling Expo ile devam edecektir. 3 yıldan fazla süredir hazırlıkları devam eden Direct Selling Expo, dünyanın ilk ve tek Doğrudan Satış Fuarı olma özelliği ile girişimcilere vereceği desteğe ek olarak, Türkiye’den diğer ülke pazarlarına açılmak ya da Türkiye pazarına girmek isteyen firmaların da tüm ithalat, operasyon ve kurulum süreçlerini yürüterek sektörü çok daha ileri bir noktaya taşımayı hedeflemektedir.
Değişen dünya düzeni ile birlikte “Çalışmanın Daha İyi Bir Yolu Olmalı” vizyonunu kendine ilke edinen Nahsan Şimşek, bu vizyon ile ayrıca bir ilki daha gerçekleştirmiş ve 2020 yılında Türkiye’nin ilk ve tek Uzaktan Çalışma Platformu olan e-Çalışan’ı kurmuştur.  Bu platform bünyesinde hem uzaktan çalışmak isteyen adaylar ve e-Ekipler kurmak isteyen firmalar bir araya gelmekte, hem de bu düzene ayak uydurmakta zorlanan firmalara yönetim, teknoloji, altyapı ve eğitim desteği verilmektedir.
1982 yılında Şanlıurfa’da doğan Nahsan Şimşek, 2001 yılına kadar Adana’da yaşamış ve İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi lisans eğitimini kişisel kararı doğrultusunda yarıda bırakmıştır. Nahsan Şimşek daha sonrasında İstanbul’da özel bir üniversitede Davranış Bilimleri üzerine lisans eğitimini tamamlamıştır.

bottom of page