Network Marketing işinin iki temel bacak üzerine kurulu olduğunu sakın unutmayın!!!

Network Marketing özünde karmaşık olmayan bir iştir. Ama kolay bir iş değildir. Bu işte başarılı olamamanın nedenleri şunlardır;

  • YETERİNCE HIRSLI OLMAMAK
  • YETERİNCE ÇALIŞMAMAK
  • ÇALIŞANIN TEMBEL OLMASIDIR…yeterincehirsliolmamak

Aslında insanlar tembel değildir. İnsanlara başarılı olabileceği bir işte uygun ortam ve pozitif bakış açısı sağlanırsa o insan gereken bedeli ödemeye hazır olur ve çaba göstermekten asla kaçınmaz.

Yeni bir işe başlayan birisi karşısına çıkacak zorlukları bilmediğinden yaşamı boyunca sen yapabilirsin, sen başarabilirsin, sana inanıyorum diyebilen insanlar karşısına çıkmadığından kendisiyle ve işiyle ilgili kuşkular duyar. Bu kuşkularda onun ilerlemesini ve gelişmesini engeller.

Network marketing de başarılı olmak zorunda olduğumuzun bilinciyle hareket etmeliyiz.’’BİZLER BAŞARILI OLMAK ZORUNDAYIZ’’.

‘Tutkularınızı küçümseyen insanlardan uzak durunuz. Küçük insanlar bunu hep yaparlar. Gerçekten büyük olan insanlar ise, sizin de büyük olabileceğinizi hissetmenizi sağlarlar.’

Mark Twain

Network marketing işinin iki temel bacak üzerine kurulu olduğunu sakın unutmayın.

1.Bacak Satış

2.Bacak Yeni İş Ortakları Edinme.

Bu iş basit olabilir ama kesinlikle kolay değildir. İnsanlar işe başladıktan birkaç gün içerisinde zorluklarla karşılaşıyorlar ve şok yaşıyorlar, sonrada işi bırakıyorlar. Bunun yanında hayalleri, umutları da tükeniyor. Bu yüzden ilk tanıştığınız hallerinden de daha kötü duruma düşüyorlar. Formu imzalamak çok kolay, imzala ve zengin olacaksın dersiniz. Hayır hemen zengin olmayacak. Önce kendinize dürüst olun. Size vereceğim tavsiye gerçeği anlatmanızdır. Tüm gerçeği! 1 milyon TL aylık kazanç olabileceğini söylerken de korkmayın. Onu nelerin beklediğini söylerken de. Lüks evler, arabalar, dünya seyahatleri var ama bunları kazanmak bunlara ulaşmak için gerçekten çok çalışmalı. Bunları anlatırsanız işe hazır olurlar. Bunlar dışında anlatılan, abartılan şeyler gayri ciddi olarak algılanacaktır.

Aranızda şu tür hikayelere inananlar var mı? Çok kolay ve hızlı bunların hepsine ulaşacaksınız.

Prensipte basitçe bakarsak. BÜYÜK HAVUCU tavşana gösterirsiniz gel gel diyerek kendinize çekersiniz. Ama bu havuç nasıl kazanılır bunu gösterirseniz, işte o zaman gerçeği gösterirsiniz. Kolay zenginlik hayalleri kuranları bu işe katmayın. Çünkü müşterilere de ihtiyacımız var. Belki bu iş onlara göre değil. Ama çevrenizde ki bir çok kişi gibi bu ürünler onlar içinde önem taşıyacaktır. Sağlıkları için kullansınlar ama çalışmasınlar.

İşe dahil ettiğiniz her yeni kişi sizin enerjinizden bir şeyler alacaktır. Onlara umut dağıtacaksınız. Ekibinize aktif olmayan çok sayıda insan katarsanız,  enerjinizden çok şey kaybedersiniz. En önemli detay ZAMAN kaybedersiniz. Bu işi çok istemeyen istekli olmayan kişilerin çok problemi vardır. Zamanınızı çalarlar. Unutmayın günde sadece 24 saatiniz var. Bütün gününüzü onlarla uğraşarak geçirirseniz zamanınızı kaybedersiniz.

Bu tür bir insanı işe kattığınızda aslın da ÖLÜ BİR AT KAYDETTİNİZ . Ve ölü bir attan kaplan türetemezsiniz. Network Marketing branşı evliliğe benzer ve en çok bayanlar bu şekilde düşünür.

Bir çok bayan ben bununla evlenmek istiyorum der. Belki huy olarak çok mükemmel değil ama ben bir evleneyim onu nasıl olsa kendime uydururum. Ama unutmayın egoları bükemezsiniz.5 yıl sonra avukatta bulursunuz kendinizi. Network Marketing de böyle. İnsanları iyi eğitmeye çalışmakla yürümez bu iş. En çok yapılan hatadır bu. Bende bunu yaptım. Ama olmadı…

SPONSOR’ luk yapmak kolay değildir. Düşünelim; bir yeni takım arkadaşı için neler yapılmalı. Öncelikle 6-7 kişi ile telefon görüşmesi yapacaksınız. Bunlardan 4-5 tanesinden hayır duydunuz, hatta birkaçı aptalca şeyler söylediler. Nihayet 1-2 si randevu verir. Oturtur iş anlatırsınız ve ne derler; bu alışılmışın dışında bir şey. İşte 1 kişiyi ekibe almak bu uzun çalışmalardan geçer. Sonunda 1 kişi ekibe alınır.

Birini ekibe aldınız ya, iki dizinizle onun üzerine binersiniz. Onu sıkıştırmaya başlarsınız. Büyümen lazım, gelişmen lazım, çalışsana. İyice sıkıştırırsınız. Birkaç kez tekrarlarlar bunu, sonrada kendi sponsorlarınıza dönersiniz. Benim iş arkadaşlarım çalışmıyor der ve işi bırakırsınız. Bu şekilde hiçbir zaman başarılı olamazsınız. Bizim işimiz insanları eğme, bükme, sıkıştırma işi değil. Biz tasnif işindeyiz. Biz insanları iyi yapmaya çalışmıyoruz. Sadece iyi olanları bulmaya çalışıyoruz. HADİ İYİ OLANLARI BULALIM…

SPONSORLUK inci avcılığına benzer. Her 100 istiridyeden sadece 10 tanesinde inci vardır. Eğer istiridyeyi açıp, içinde inci bulamıyorsanız, onu bir inci yetiştirme konusunda ikna etmeyi denemeniz neden? İçine bir tutam kum ekip yavaşça kapatınız ve yan tarafa yerleştiriniz. Sonra bir başka istiridye ye yönelip içinde inci olup olmadığına bakınız. Eğer vaktinizi,  bir istiridye ye inci yetiştirme konusunda ikna etmek ile harcarsanız, daha çok istiridye açabileceğiniz çok kıymetli zamanınıza kaybedersiniz. Bu nedenle ikna etme işini bırakıp, ayırma ve sınıflandırma işine devam etmeniz gerekmektedir.

facebooktwitterlinkedin

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.