Satış & Pazarlama Eğitimleri

Birbiri arasında yöntem ve işleyiş farklılıkları bulunmakla birlikte, satış ve pazarlama temel olarak ürün, hizmet ve servis sunan işletmelerin, tüm bunları alıcılara ulaştırması prosedürünü kapsar. Öncelikli amaç ise mevcut ve potansiyel müşterilerin gereksinimlerini iyi şekilde karşılayabilmektir, uygun dil ile satış yaparak hem maliyeti karşılamak hem de kâr elde edebilmektir. Farklı ölçekten şirketler ve Startup girişimciler, imal ettikleri ya da sağladıkları ürünleri pazarlama teknikleri çerçevesinde satışa sunar. Satın alım ise satış yapılması ve arz talebin karşılanması ile sonuçlanır, böylece işletmelerin büyüme hızı ve marka görünürlüğü de doğru orantılı olarak artış gösterir. Elbette, tüm bu işleyiş ağının ideal şekilde sağlanması için satış ve pazarlamanın iyi şekilde kavranmış ve uygulanıyor olması önemlidir. Satış ve pazarlama eğitimleri tam olarak bu noktada öne çıkar. Profesyonel adımlar ile ilerleme için söz konusu süreçleri anlamak, özümsemek ve uygulamak esas amaçtır; sunduğumuz eğitimler sayesinde işinizin kendi sektörünüzde görünürlüğünüzü artırabilir, marka imajınızı güçlendirebilir, ekibinizdeki çalışanları bilinçlendirebilir, satış ve pazarlama tekniklerine hakim olarak, ivmeli yükselişin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Pazarlama ve Satış Yöntemi Eğitimleri Ne İfade Ediyor?

Satış, belirlenen bir meblağ üzerinden, mal ve hizmetlerin tüketiciye ulaştırılmasını ifade ederken, pazarlama belirli ürün, servis ve hizmetin talebe bağlı olarak sağlanması sürecidir. Satış ve pazarlama konusunda başarılı olabilmek için sahaya yönelik bilgiye, satış kabiliyetine, sektörel yetkinliğe ve pazarlama taktiklerine hakim olmak önem arz eder. İşin içinde olmak fark yaratan bir deneyim olarak hanenize yazılsa da özellikle güncel yöntemleri keşfetmenin, müşteri merkezli satış-pazarlama için gerekenleri şirket vizyonuna ve çalışan mantığına yerleştirmenin bu alana yönelik özel eğitimler ile kolaylaştığı bir gerçektir. Satış teknikleri; agresif satış ve işlemsel satış gibi teknikleri öğrenmenizi sağlayarak müşterilerinize en doğru yöntemle ulaşmanızı sağlar. Pazarlama eğitimlerinde ise dijital pazarlama, sosyal pazarlama, yüz yüze pazarlama ve içerik pazarlama gibi yöntemleri özümsemeniz öncelenir ve böylece müşteri ilişkisinin kuvvetli bağından beslenen damar güçlendirilir.

 

Pazarlama ve Satış Eğitimlerinin Kapsamı Nedir?

Organik süreçler bütünü olan satış ve pazarlamanın kapsamı gelişen teknoloji ve yeni beliren arz talep dengeleri ile devamlı büyümektedir. Bununla birlikte, son kullanıcıya mal ve hizmet ulaştırmaya dair işlevsel olduğu kanıtlan çeşitli teknikler de mevcuttur. Eğitimler ise hem güncel olanı hem de elzem olanı entegre ederek sizlere sunar ve böylece rakiplerinizden bir adım öne geçme avantajını beraberinde getirir. Peki ama bu kapsam dahilinde neler yer alır?

 • Satış teknikleri ve pazarlama yöntemlerinin kapsamına dair önemli hususlar.
 • Satış ve pazarlamanın doğasını anlamak, sürece dair gerekenleri özümsemek.
 • Müşteri karakteristiğini idrak etmek ve tespitler doğrultusunda stratejiler geliştirmek
 • Pazarlama yöntemlerini öğrenmek, satış politikalarına yönelik detayları keşfetmek
 • Şirketin beklentilerini ve bunlara yönelik gereksinimleri belirlemek
 • Marka görünürlüğünü pozitif yönlü olarak artırmak ve hedef kitlenin markaya güven duymasını sağlamak.
 • İmal edilen ya da tedarik edilen ürünü alıcılara iyi şekilde tanıtabilmek.
 • Ürünün fiyat skalasının gerçekçi biçimde tespitini sağlamak
 • Çoklu satış ve toptan satış stratejilerini öğrenmek, bunları pazarlayabilme yetisini ekip üyelerine kazandırmak.
 • Satış öncesi ve sırasında olduğu gibi, satış sonrasında da destek sunmak.
 • Komünikasyon ve sosyal medya araçları ile satış ve pazarlama stratejileri geliştirmek.
 • Müşteri memnuniyetini ölçümlemek, raporlanan müşteri geri dönümlerini analiz etmek.

Satış ve Pazarlama Eğitimlerinin Faydaları

 • Satıcı ve müşteri arasındaki bağı kuvvetlendirir; müşteri profilini tanımanızı sağlayarak ideal aksiyonları almanıza imkân tanır.
 • Müşteri beklentilerini karşılayacak ve satışları artıracak pazarlama yöntemleri, şirket yapılanmasının geneline entegre edilir.
 • Satış ve pazarlamanın hızlı ve sorunsuz biçimde gerçekleştirilmesini ve olası sorunlara dair kriz yönetimini başarı ile uygulanmasını sağlar.
 • Satış ve pazarlamaya dair personelin farkındalığını ve işverenin öngörü becerisini artırır; piyasanın taleplerini farklı koşullar da dahi her daim idrak etmeyi mümkün kılar.
 • Müşteri memnuniyetini maksimize etmeye yardımcı olan pazarlama teknikleri sayesinde satış hacmi artar; hem üretim maliyeti karşılanır hem de kâr elde edilir.

Konunun uzmanı tarafından sizlere aktarılan özel satış ve pazarlama yöntemleri, yerelden ulusala ve hatta küresele uzanabilecek yolculuğunuzda sizlere profesyonel destek sağlıyor! Nahsan Şimşek eğitmenliğindeki Satış ve Pazarlama Eğitimleri, satış ve pazarlamanın doğasını kavramanız, şirketinizi sektörde öncü konuma getirmeniz ve işletmenizin kâr yüzdesini büyütmeniz için tüm gerekenleri sizlere sunuyor! İşletmenizi en iyi şekilde yönetmenizi, girişimcilik kariyerinizi hızlı ve etkili şekilde ilerletmenizi sağlayacak özel programa hemen şimdi kaydolarak tüm bu avantajlara sahip olabilirsiniz.

Talep Formu

  Eğitim Adı:

  Satış & Pazarlama Eğitimleri

  Kurs bulunamadı.
  Reset all