Girişimcilik Eğitimleri

Girişimci; ürün, servis ve hizmetleri kazanca dönüştürme gayesi ile bir araya getiren, üretimsel unsurları kâr elde edecek şekilde düzenleyen ve bunları yaparken risk almaktan korkmayan kişileri tanımlayan terimdir. Yeni fikirlerin peşinde koşma, öğrenmeye ve araştırmaya meyilli olma, sektörel temelli eksiklikleri saptama ve giderme anlamında azimli olma gibi meziyetler gerektirir.

Girişimci bir yandan maddi kazanç elde ederken, diğer yandan ekonomik, sosyal katma değer de üretir. Üstelik, yeni iş kolları ve üretim alanları açarak, farklı kişilerin de kazanç elde etmesine yardımcı olur ve bu bakımdan istihdam sektörüne de dolaylı olarak katkıda bulunur.

Girişimcilik eğitimleri ise yol ve yöntem gösterme, farkındalık yaratma, yenilikçi bakış açısı kazandırma, proje fikrini uygulayacak cesareti aşılama, işletme fikrini gerçekçi temellere oturtarak hayata geçirme, ekip kurma ve liderlik vasfını hakkını vererek sürdürme gibi avantajlar sağlar.

 

Girişimcilik Eğitimleri Kimlere Hitap Eder?

Girişimciliğin yaşı olmadığı gibi, girişimcilik eğitimlerinin de yaşı yoktur. Gerekli şartları sağlamak için ayrıksı, özel bir yeteneğiniz olması da gerekmez. İş kurma isteğine sahip olan, oluşturmayı düşündüğü organizasyondan kâr elde etmek isteyen herkes için girişimcilik yolu ve eğitim kapısı açıktır. İş fikri olan kişilerin, girişimcilik eğitimleri sayesinde bir adım önde başladığını söylemek abartı olmayacaktır. Daha önce aynı yollardan geçmiş kişilerin tecrübeleri, bilgi ve yetkinliklerinin kılavuzluğu ile ilk adımı atmak, girişimci adaylarını da işini büyütmek isteyen girişimcileri de pek çok sıkıntıdan kurtarır.

Eğitimler, nasıl girişimci olabileceğinize dair kestirme yol sunar. Sektörel eksiklikleri belirlemenize ve gidermenize yönelik akıl yürütmeler yapmanıza fırsat tanır. Örneğin, hastane yanında eczane, okul yanında kırtasiye fikirleri esasen girişimcilik ruhunu iyi şekilde anlatır.

Girişimcilik Eğitimlerinin Avantajları Neler?

 • Eğitimler sayesinde, hem teknikler ve kapsam etkili şekilde öğrenilir hem de girişimciliğe dair gerekenleri yaşayarak tecrübe etmenize ya da en baştan keşfetmenize gerek kalmaz.
 • Daha önce farklı kişilerin girişimcilik yolunda yaptığı hataları tekrarlama ihtimalinizi ortadan kaldırır.
 • Gerekli birikimleri tecrübeli uzmanlardan edinme, doğrudan üzerine yeni bilgiler ekleyebilme lüksü sağlar. Böylece zaman ve efor kazanımını da beraberinde getirir.
 • Bağımsız kuracağınız işinizde özgür fakat avantaj sağlayacak kararlar almanıza olanak tanır.
 • Kâr maksimizasyonu için gerekenleri belirlemenizi, fiyat-maliyet analizi yapabilmenizi sağlar.
 • Kişisel gelişim anlamında sahip olduğunuz meziyetleri açığa çıkarır, yeni meziyetler edinmenizin önünü açar; özgüven, cesaret, itibar, başarma tutkusu aşılar.
 • Liderlik vasfınızı güçlendirir, ekip kurma ve yüksek motivasyona sahip takım çalışmalarını yönetme kabiliyeti kazandırır.
 • Yeni fikirlere açık olma ve hatta yeniliklerden haberdar olma arzusunu kişiliğinizin bir parçası hâline getirir.
 • Sektör ihtiyaçları, pazar analizleri, ürün içerikleri, pazarlama stratejileri, satış ve reklam teknikleri gibi konularda bilinçlenmenizi, bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Girişimci olmak pek çok kişinin hayali olsa da bunun bazıları için hayal olarak kalacağı bir gerçek. Hangi tarafta yer alacağınıza karar vermek ise sizin elinizde! İş fikrinize hayat vermek, Start butonuna basıp yola çıkmak ve rakipleriniz arasından sıyrılmak istiyorsanız Nahsan Şimşek Girişimcilik Eğitimleri, tam olarak sizin için doğru adres.

Talep Formu

  Eğitim Adı:

  Girişimcilik Eğitimleri

  Kurs bulunamadı.
  Reset all