Doğrudan Satış Eğitimleri

Ürün ve hizmetlerin doğrudan tüketicilere ulaştırıldığı pazarlama tekniği olan doğrudan satış, dijitalleşen dünyanın en fazla tercih edilen uygulamalarından birini temsil eder. Network Marketing ise en etkili doğrudan satış yöntemlerinden birini ifade eder. Doğrudan satış eğitimleri, başta bu başlıklar olmak üzere tüm süreci en doğru şekilde yönetebilme yetkinliğine erişmenizi hedefler.

Direct Selling ve Network Marketing yani ağ pazarlaması modelinin uzman kişilerce yapılmasının kısa, orta ve uzun vadede faydalı olduğu açıktır. Doğrudan satışın pozitif etkisinden güç alan ağ pazarlamasında satıcının yetkin olması çok yönlü kazanç sağlar. Satıcı hem direkt kendisinin sattığı ürünlerden hem de kendi ekibinde yer alan personellerin, distribütörlerin sattıklarından kazanç elde eder. Doğrudan satışın ve Network Marketing sisteminin etkili şekilde faaliyet göstermesi, kişiye hem iş kurma hem de işini büyütebilme imkânı sağlar. Doğrudan satış eğitimleri sürece, zaman yönetimine, müşteri memnuniyet ilişkilerine, yöntemlere ve kapsama vakıf olmanıza odaklanır.

Bu gibi durumlar dikkate alındığında, eğitimlerin ne denli önemli olduğu da kendini belli eder. Güncel satış tekniklerine hakim olmak ve müşteri ile iş temelli kişisel ilişkiler geliştirebilmek gibi öncül gereksinimlerden güç alan doğrudan satış, konuya dair verilen eğitimler ile profesyonelleşmenizi sağlar. Doğrudan satış eğitimleri ürünü tanımak, mal ve hizmet türüne uygun jargona hakim olmak, ekip kurup yönetebilmek ve elbette müşteri ile yapılan müzakerelerde başarılı sonuçlar elde etmek de dahil pek çok avantajı beraberinde getirir.

Doğrudan Satış Eğitimleri Neler Vadeder?

Doğrudan satışa yönelik profesyonel eğitimler, satışın doğasını kavramanızı, teknikleri öğrenmenizi, her bir durumu öznel olarak değerlendirerek doğru tekniği seçmenizi sağlar. Doğrudan satış ürün ve hizmeti kişiye, gruba, özel katılımcılara; müşterinin ya da satıcının belirlediği ev, ofis vb. alanlarda ve “müşterinin uygun olduğu zaman dilimlerinde” tanıtma / satma özgürlüğü vadeder. Eğitimler ise tüm bu işlemleri ne şekilde organize edeceğinizi, her halükarda müşteri memnuniyetini nasıl maksimize edeceğinizi, ürünün kalitesini ve faydalarını doğru üslupla nasıl aktarabileceğinizi sizlere göstermeyi amaçlar. Doğrudan satışın geleneksel ofis düzeninden ve ofis çalışma saatlerinden ayrışması dolayısıyla, eğitimler kapsamında zamanı etkili şekilde yönetme ve iş motivasyonu sağlama hususları da yer alır.

Doğrudan Satış Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

 • Doğrudan satış sözleşmesi ve kapsamı hakkında gerekli bilgileri edinmenizi sağlar, böylece süreç boyunca hata yapmadan ilerleme imkânını sizlere sunar.
 • Esnek çalışma koşullarını hem sizin hem de dağıtıcı ve distribütörleriniz açısından düzene sokmanıza katkıda bulunur.
 • Sermaye olmaksızın, en iyi şekilde nasıl doğrudan satış sürecine başlayacağınızı ve istikrarlı biçimde sürdüreceğinizi netleştirmenize yardımcı olur.
 • Startup girişimcilere kendi potansiyellerini idrak etme öngörüsü kazandırır; hem işi ilerletme hem de kişisel gelişim anlamında ufuk açar.
 • Daha kaliteli ürünlere daha uygun fiyatlar ile nasıl erişebileceğinin yolunu gösterir.
 • Kısa ve uzun vadeli satış ve pazarlama planı yapma, reklam etkinlikleri düzenleme, bütçeyi maliyet ve kâr temelli artırma gibi konularda öngörü kazanmanızı sağlar.
 • Takım çalışmasını üst seviyeye çıkarma ve yönetim becerilerini geliştirme anlamında uzmanlaşmanıza fırsat tanır.

Nahsan Şimşek eğitmenliğindeki Doğrudan Satış Eğitimleri, hayalini kurduğunuz iş fikrini gerçeğe dönüştürmeniz ve doğrudan satış işinizi daha iyi noktalara taşımanız için gerekenleri tüm ayrıntıları ile sizlere sunuyor. Hemen başvurun ve doğrudan satış şirketinizi geliştirmeye tam şu an başlayın.

Talep Formu

  Eğitim Adı:

  Doğrudan Satış Eğitimleri

  Kurs bulunamadı.
  Reset all