SPONSORUNUZLA VEDALAŞIN…

İnsanlar bana soruyorlar.

Biz de Network Marketing yapıyoruz, siz de.
Biz de sizinle aynı firmayı temsil ediyoruz, siz de.
Biz de insanlara aynı hammaddeyi anlatıyoruz, siz de.
Biz de insanlara aynı ürünleri tanıtıyoruz, siz de.
Biz de insanlara aynı marketing planı anlatıyoruz, siz de.
Ama sonuçlar çok farklı…

Neden ???

İnsanlara aktardığınız bilgiler tabi ki önemlidir ve doğru bilgiler olmalıdır. Onları sonuca götürecek gerçek bir iş teklifi ve fırsatı olmalıdır. Bu gözardı edilemeyecek bir gerçektir. Fakat “güçlü ve sonuca götürecek olan anlattıklarınız değil, hissettirdiklerinizdir”.

Network Marketing de 3 Temel Dinamik Vardır:

1) İlk ve gerçek dinamik ürünlerdir. Distribütör olduğunuz anda şirketinizin ürünlerine sahip olursunuz. Bu dinamiği harekete geçirmenin en temel ilkesi ürünleri kullanmaya başlamak ve düzenli olarak kullanmaya devam etmektir. Şayet bazı insanlar bu ürünleri başka insanlara ulaştırmada (diğer bir deyişle pazarlamada ) başarılı oluyor, siz bunu gerçekleştiremiyorsanız sorun ürünlerde değildir. Çünkü firmanız her distribütöre farklı ürünleri değil, her distribütöre aynı ürünleri sunmaktadır.

Unutmayın ; “Birşey bir kez oluyorsa, on kez de olur, yüz kez de olur, bin kez de olur. Yeter ki birşey bir kez olsun.”

2) İkinci dinamik şirketinizin size sunduğu ödeme planıdır. Şayet bazı insanlar bu ödeme planında doğru kariyerlere ulaşıyorlar, iyi kazançlar elde edebiliyorlarsa, fakat siz bunu gerçekleştiremiyorsanız, sorun şirketinizin ödeme planında değildir. Çünkü şirketiniz insanların cinsiyetlerine, yaşlarına, ırklarına, renklerine, dillerine, dinlerine veya eğitim düzenlerine göre her bireye farklı bir pazarlama planı sunmaz. Her birey eşit ve aynı ödeme planına göre değerlendirilir.

3) Üçüncü ve en önemli dinamik ise sizsiniz. İlk bölümde söylemiştik.
“Önemli olan anlattıklarınız değil, hissettirdiklerinizdir.”
Herkes kendi hissettirdiği sonucu yaşar. Yani, sistemdeki sonucu olumlu yada olumsuz etkileyen tek değişken faktör kişinin kendisidir. Tüm distribütörler aynı ürünler ve aynı ödeme planı ile çalışmaktadır. Fakat sonuçları siz belirlersiniz.
Unutmayın “Bizim işimizin hammaddesi insandır.”

Son maddeden de anlaşılacağı gibi işin sırrı sizde gizli. İşe başladığınız gün network marketing işiniz başlamaz aslında. Sadece bu işe sahip olursunuz. Ama ekibinize bir yeni iş ortağı edindiğiniz anda network marketing işiniz başlamıştır ve artık kaçınılmazdır. Tüm sorumluluğu sizin üstlenmeniz lazım. Bu nedenle acilen yarın değil tam da BUGÜN sizden sonrasına odaklanın. Sağdakilere değil, soldakilere değil, sizden öncekilere değil, sadece sizden sonraki iş ortaklarınıza odaklanın.Çünkü nedenleri güçlü olan insanlar sağdakilere takılmazlar, soldakilere takılmazlar, kendisinden öncekilere takılmazlar. Sadece kendilerinden sonra gelen iş ortaklarına odaklanırlar. Çünkü onların nedenleri geciktirilemeyecek kadar değerlidir.

Suçlamaktan vazgeçin. Network marketing işinde çok fazla yapılan bir hata var. İnsanlar genelde yaşadıkları iş problemlerinden dolayı kendilerini bu işle tanıştıran kişiyi yani üst sponsorlarını suçlamaktan inanılmaz zevk alıyorlar.
“İşte benim sponsorum şöyle yapsaydı böyle olurdu.”
“Benim seminerime gelseydi şöyle olurdu.”
“Benim eğitimime gelseydi böyle olurdu.”
“Bana maddi yardım yapsaydı ben başarırdım.”
“Beni sevseydi motivasyonum artardı.”
“Benim ürünlerimi satmaya yardımcı olsaydı daha hızlı büyürdüm.”
“Kendisinin zaten ekipleri var. Biraz da bana iş ortağı bulsa ve verse.”
Bunlar saymakla bitmez emin olun.

Eğer bu sektörde büyük parayı istiyorsanız, artık bu saçma konulara odaklanmayı ve zaman kaybetmeyi bırakın. Size muhteşem ötesi basit ve sizleri %99 büyük paraya götürecek bir teknik vereceğim.

Hemen BUGÜN bu satırları okur okumaz sizi bu işle tanıştıran kişiyi (sponsorunuzu) arayın ve onunla hemen VEDALAŞIN.

Ona şunları söyleyin…
Nedenlerime ve hayallerime ulaşma noktasında çıkmazda iken beni böyle bir iş fırsatı ile tanıştırdığın için sonsuz teşekkürler. Önce sen inandın ve bu şirkete iş ortağı oldun. Sonra beni inandırdın ve ben de bu şirkete hayallerime ulaşmak için iş ortağı oldum. Bu iş ortaklığının artık ben de hakkını vereceğim. Kendi bağımsız iş ağımı kurarken şu andan itibaren sizden bilgi kaynağı olarak yararlanacağım ama sizi asla bir sorun için aramayacağım. Sorunu yaşadığım anda çözüm için sizin deneyimlerinize başvuracağım. Kendi iş ortaklarımı bulmak için kendi planlarımı yapacağım. Bu planlar doğrultusunda, kendi yeni iş ortakları bulma toplantılarımı yapmaya başlıyorum. Belirli dönemlerde sizi ziyaret etmek isterim, siz de kabul ederseniz sevinirim. Ama size ulaşamazsam da sorun değil. Çünkü bu iş benim işim, benim hayallerim ve benim nedenlerim.

Artık şu gerçeği çok iyi biliyorum, inanıyorum ve yaşıyorum.

“Benim hayallerim ve nedenlerim için en büyük bedeli ben ödeyeceğim. Benden başka kimse benden daha çok bedel ödemeyecek.”

Nahsan Şimşek

facebooktwitterlinkedin

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.